Platform Ekibi

Şeyda Hancıoğlu

1985 yılında Almanya’da doğdu. Eğitim hayatını Almanya’da tamamladıktan sonra iş hayatına yeni kurulan bir inşaat şirketinde "Office Manager" olarak başlamıştır. 4,5 sene çalıştıktan sonra 2012 ‘de İstanbul’a yerleşmiştir. Almanca dil bilgisini kullanarak çeşitli sektörlerde Üst Düzey Yönetici asistanı olarak görev almıştır.

Şeyda Hancıoğlu, Haziran 2019’da YönAst Platformunu kurmuştur. YönAst bünyesinde yaklaşık 700 Yönetici Asistanı bulunmaktadır.

Haziran 2020 ‘de YönAst Eğitim & Danışmanlık şirketini kurmuştur. İşe Alım, Seçme ve Yerleştirme, Cv Danışmanlığı, Mülakat Danışmanlığı, Kariyer Danışmanlığı, Mentorluk gibi konularda hem yüz yüze hem online platformda aktif olarak eğitim vermektedir.

Profesyonel yönetim becerilerini, edindiği başarıları ve performansını, her koşulda gayretli olmaya ve istikrarlı çalışmaya bağladığını belirten Şeyda Hancıoğlu, iş yaşamındaki tecrübelerini, yeni mezunlara önerilerini, uzmanlık alanları ile ilgili paylaşımlarını yazılarında paylaşmaktadır. Ayrıca çeşitli kurumlarda eğitimler vererek, gelecekteki meslektaşlarını iş hayatına hazırlamak amacındadır.

Ekim 2020 'de www.asistanla.com markasının lansmanını yaparak Yönetici asistanlığı mesleğini dijital çağa uyarlayarak, yenilikçi bir soluk getirmiştir.

Ocak 2021 itibarıyla Bartın Üni.Ulus MYO Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Bölümü Danışma Kurulu Üyelik görevi başlamıştır.

Nisan 2021 itibarıyla TEV – Türk Eğitim Vakfında Gönüllü Mentorluk yapmaktadır. Kasım 2021 de EMCC Akredite Mentor unvanına sahip olmuştur.

2019 dan bu yana , Üst Düzey Yönetici Asistanlığı Eğitimi, Sanal Asistanlık, İş Hayatının Püf Noktaları adlı eğitimleri vermektedir.

Melike Muti

Melike Muti, 1983 yılında İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamlayıp, 2007 yılında Sakarya Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümünü yüksek onur derecesiyle bitirmiştir.

2004-2007 yılları arasında -üniversite öğrenimi boyunca- mesleki staj dönemi (90 iş günü + 4,5 ay iş başı eğitimi) ile birlikte tüm tatil dönemlerinde, Setur Servis Turistik A.Ş. Satış & Pazarlama Departmanı’nda yarı zamanlı olarak çalışmıştır.

2007-2017 yılları arasında, %100 yabancı sermayeli bir kuruluş olan Delphi Automotive Systems Ltd.Şti’de profesyonel kariyerine başlayarak “Seyahat Organizasyon Sorumlusu” ve “Üst Düzey Yönetici Asistanı” (Expat & Türk) görevlerini üstlendi. Aynı zamanda şirketin tüm seyahat ve organizasyon işlerini de yürüttü.

2017 yılında, Amerika merkezli olan Delphi Automotive Systems’in, İstanbul’daki faaliyetlerini sonlandırma kararı alması nedeniyle profesyonel kariyerine, Doğan Holding Grup Şirketi bünyesinde yer alan ve %50 Danimarka yabancı ortaklığı bulunan Doğan Egmont Yayıncılık’ta, Üst Düzey Yönetici Asistanı olarak devam etme kararı almış ve halen aynı şirkette görevini sürdürmektedir.

Melike; organizasyon, etkinlik, seyahat, toplantı yönetimi ve koordinasyonu; yönetim ajandası koordinasyonu (zaman, takvim, ajanda planlama ve ofis yönetimi), ekip çalışması, müzakere ve ikna, satın alma-teklif yönetimi, raporlama, piyasa araştırması, iç ve dış müşteri ilişkileri yönetimi, insan ilişkileri ve takip konularını kapsayan profesyonel yönetim yetkinliklerine sahiptir.

Proje Yönetimi, Yalın, Six-Sigma, Sinergoloji, Insights, Etkili İletişim, Enformasyon (A, B, C grubu seyahat acentesi işletme belgesi), Zaman yönetimi konularında sertifikasyon programlarını tamamlamış olup, mesleki ve kişisel gelişimine devam etmektedir.

12 yıldır evli olan, İngilizce ve Almanca bilen Melike; iyi bir koleksiyoner, seyahat koçu, tiyatro ve sinema ile ilgilenen bir sanatsever, kitap kurdu ve tüm çevresini saran bir sosyalleşme gönüllüsüdür.

YönAst - Yönetici Asistanları Platformunda, gönüllü olarak aktif bir şekilde rol almaktadır. Kurumsal iletişim, PR, editöryal destek, metin yazarlığı, sponsorluk görüşmeleri, mentorluk ve eğitmenlik yapmaktadır.

Emre Bağmanlı

Emre Bağmanlı, 1981 yılında İzmir’de doğdu. Eğitim hayatını İzmir’de tamamladıktan sonra çalışma hayatına özel bir mimarlık ofisinde “Teknik Ressam” olarak başladı.

2005-2018 yılları arasında, otomotiv sektörünün önde gelen firmalarından olan Delphi Automotive Systems’nin İzmir ofisinde “Kıdemli Tasarım Teknikeri” olarak Jaguar & Land Rover ağırlıklı olmak üzere çeşitli projelerde mühendislik uygulamaları ve maliyet hesaplama görevlerini üstlendi. Yurt dışı servis merkezi ile sürekli iletişim halinde bulunarak, tasarım ekibine mühendislik değişikliklerinin uygulanması, ürün ağacı oluşturulması ve teknik resim yayınında liderlik etti. Ayrıca CAD tabanlı programların anahtar kullanıcısı olarak yazılım ekibi ile direkt bağlantı kurarak programlar hakkındaki yenilikleri öğrenerek ekibe aktarma ve kullanımına rehberlik etme görevlerinde bulundu.

2018 yılında, Delphi Automotive Systems’in, İzmir’deki faaliyetlerini sonlandırmasının ardından profesyonel kariyerine 2018 Kasım itibariyle SF Trade – Leather bünyesinde Ürün Geliştirme Uzmanı olarak devam etmektedir.

İyi derecede ingilizce bilen Emre, ekip çalışması, proje yönetimi, etkili iletişim ve zaman yönetimi konularında yetkinlik sahibi olup, amatör olarak keman ile ilgilenmektedir.

YönAst – Yönetici Asistanları Platformu temsilciliğini Teknik Destek ve Görsel Tasarım ekibinde aldığı aktif rollerle sürdürmektedir.

Dijital çağda ihtiyaçlara yönelik nitelikli çözüm ortaklığı kurma fikri ile doğan, Yurt dışında güçlü iş ağına sahip YönAst Eğitim & Danışmanlık işe alım süreçlerinizde özel yöntemleri ve geniş aday havuzu ile farklı sektörlere yönelik istihdam taleplerine yanıt vermektedir. Gelişim Partnerleri ile eğitim ve yeniden yapılanma süreçlerine destek veren YönAst Eğitim & Danışmanlık profesyonel eğitmenleri ile tecrübelerini aktarmaktadır.